Türkiye'nin
Referans Laboratuvarı

Analizler

Menu

LabBlog!

Sıkça Sorulan Sorular


Kimler analiz yaptırabilir?

Ürettiğiniz veya tükettiğiniz her türlü gıda ve / veya gıda ile teması olan tüm malzemeyi, kişisel olarak ister satın almış, ister tarafınızdan hazırlanmış, isterse size sunulmuş olsun web sitemizin "Hizmetlerimiz" sayfasındaki "Numune Alma Kılavuzu"nda belirtilen koşullarda tarafımıza ulaştırarak analiz ettirebilirsiniz. Bu analizleri bireysel olarak ya da üretildiği / işlendiği firmanız adına da talep edebilirsiniz.

Analiz için ne kadar numune göndermeliyim?
Analiz için gereken minimum numune miktarları web sitemizin "Numune Kabul" sayfasındaki "Numune Alma Kılavuzu"nda belirtilmiştir.
Analizler için istenen numune miktarları neye göre belirlenmektedir?

Analizler için gereken numune miktarları Türk Gıda Kodeksi ve ilgili tebliğlerde belirtilen miktarlardır. İlave analizler, tekrar analizleri ve şahit numuneler gözetilerek belirlenmiştir.

Analizler hangi gerekçelerle tekrar çalışılır?

Analizler, beklenmeyen sonuçlarla karşılaşıldığında, doğrulama amacı ile, müşteri itirazlarında ve benzeri nedenlerle tekrarlanır.

Numunemi nasıl bir kapta ve hangi koşullarda göndermeliyim?

Analizi istenen numuneleri temiz, kırılmaz, sızdırmaz, tercihen koyu renkli, mikrobiyolojik çalışmalar için steril ambalajlarda, kuru gıdalar dışındakileri tercihen soğuk zincirde, mümkünse orijinal ambalajında, en kısa sürede Labvital'e ulaştırmalısınız. Ayrıntılı bilgileri telefonla (0216 500 48 46) veya e-mail ile öğrenebilirsiniz.

Numuneleri benim adıma yerinden alabilir misiniz?

Labvital İstanbul içinde ve dışında istediğiniz yere özel eğitim almış "numune alma elemanları"nı gönderir ve usulune uygun numune alınmasını sağlar.

Analiz sonuçlarınızı hangi kriterlere göre değerlendiriyorsunuz?

Analizler sonuçlarınız, Türk Gıda Kodeksi, Türk Gıda Tüzüğü, ilgili Türk Standardları'nda belirtilmiş olan yöntemler ve buralarda belirtilen limit değerlerle karşılaştırılarak değerlendirilir.

Kullandığınız analiz metoduna ait varsa ölçüm belirsizliği ve validasyon raporlarını görebilir miyim?

Labvital gerek kullandığı analiz yöntemleri, gerekse bunlarla ilgili performans çalışmaları ile ilgili bilgi paylaşımına her zaman açıktır.

Labvital analizleri benim istediğim metodla yapabilir mi?
Labvital, laboratuvar ekipmanı ve sarf malzemeleri uygun olduğu takdirde, metodun müşteri tarafından talep edildiğini sonuç raporunda belirtmek kaydı ile analizi yapabilir.
Labvital elemanı hangi saatler arasında yerinde numune alabilir?

Elemanlarımız, önceden mutabık kalmak koşulu ile mesai saatleri dışında da numune alınabilir.

Labvital'e hangi saatler arasında numune teslim edilebilir?

Labvital 48 saat önceden bildirmek kaydı ile mesai saatleri dışında da numune kabulu yapılmaktadır.

Firmama ait bilgilerin korunacağından nasıl emin olabilirim?

Tüm Acıbadem grubu çalışanları gibi Labvital personeli de, kurumsal ilkelerimiz doğrultusunda hazırlanmış "gizlilik beyanı"nı imzalayarak müşteri mahremiyetini koruyacaklarını taahhüt ederler. Bunun dışında, tarafsızlığın korunması açısından laboratuvar teknisyenleri numune ile ilgili olarak sadece çalışılan numune için tanımlanmış barkod numarasını görebilirler, firmaya veya kişiye ait hiç bir bilgiye ulaşamazlar.

Analiz hizmetleri dışında başka ne gibi hizmetleriniz var?

Gıda üretilen ve işlenen alanlarda ihtiyaçlarınız doğrultusunda hijyen ve sanitasyon gözetimi ve değerlendirmesi yapılmakta ve bu konuda eğitim verilmektedir. Bu eğitimler firmanın ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak hazırlanmaktadır. 


Daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizi arayınız: 0216 500 48 46